MENU
Головна » 2016 » Вересень » 1 » Історична довідка про перейменування міста (до першого уроку)
08:15
Історична довідка про перейменування міста (до першого уроку)

Історія нашого міста  пов`язана з козаками, яки засновували на наших теренах свої зимівники.  Засновником першого зимівника був запорізький козак Камеон.  Це поселення поступово перетворилося в село Кам`янське (перша письмова згадка датується 1750 р.)  Згодом із зимівників козаків Карнавуха, Тритуза та Романюхи  навколо Кам`янського виникають  села Карнаухівка, Тритузне, Романково.

Прискорений розвиток  Кам`янського розпочався в другій половині XІХ століття після скасування кріпацтва та відкриття в селищі Дніпровського металургійного комбінату.

3 червня 1917 року,  рішенням Тимчасового уряду, село Кам`янське було переведено в ранг міста і отримало назву місто Кам`янське.

В радянські часи було прийнято називати міста іменами партійних діячів. Ця традиція торкнулась і нашого міста. 1 лютого 1936 року, рішенням Всесоюзного Центрального Виконавчого Комітету, Кам`янське перейменовано в місто Дніпродзержинськ. 

На виконання вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" міський голова Дніпродзержинська 19 лютого 2016 року підписав наказ про перейменування 146 вулиць міста.

 19 травня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Дніпродзержинськ  на місто Кам’янське, повернувши йому першоджерельну історичну назву.

Переглядів: 134 | Додав: SEP | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar