MENU
Головна » 2018 » Март » 29 » Майстер-клас зі створення учбових презентацій від Юлії Луньової та Елеонори Смородської
15:53
Майстер-клас зі створення учбових презентацій від Юлії Луньової та Елеонори Смородської

Під час весняних канікул у рамках предметного тижня ми провели майстер-клас для вчителів ліцею зі створення навчальних презентацій. Колеги, що не мали змоги відвідати тренінг, можуть самостійно опрацювати його матеріали. Також ви можете використати їх, аби провести аналогічний тренінг для вчителів вашого методичного об'єднання ( у цьому випадку просимо вказувати наше авторство).

 

На початку тренінгу варто сформувати цілі слухачів: чого вони хочуть? Як припускають цього досягти? Навіщо потрібно приділяти увагу дизайну, головне ж зміст, а не форма подачі! Чому краще ніякої презентації, ніж погана? Що не влаштовує їх у власних презентаціях? Потім озвучте конкретні результати, які слухачі отримають після тренінгу: сформулюємо чіткі принципи створення саме навчальних презентацій, розберемо на прикладах з реального життя вдалі і невдалі форми подачі матеріалу, виконаємо вправу на візуалізацію інформації, яка допоможе закріпити ці нові принципи на практиці. 

 

Демонструючи слайд, можна орієнтуватися на параметри тієї аудиторії, де ви зараз перебуваєте, і закреслювати картинки, що не відповідають умовам. Наприклад, якщо розмір екрану невеликий, відразу відпадають фотографії з дрібними деталями, якщо освітлення погане (екран залитий сонячним світлом, наприклад) - зачеркиваем текст на темному тлі, якщо клас довгий - не використовуємо химерні шрифти, якщо лампа проектора тьмяна і вигоріла - краще відмовитися від яскравих кольорів на користь чорно-білої гами 

 

Таким значком відзначені антиприклади до тез

А так позначені слайди з тим же вмістом, але перероблені виходячи із заявлених принципів дизайну

 

 

 

 

 

 

 

 

Зверніть увагу слухачів на використання піктограм і спокійних, природних відтінків кольору

 

 

 

 

Якщо є можливість, посадіть слухачів за комп'ютери (можна по 2-4 людини) і роздайте їм в паперовому вигляді текст з наступного слайда. Попросіть їх за 5 хвилин створити слайд, на якому потрібно вмістити всю цю інформацію. Не давайте пояснень, не коментуйте завдання, нехай роблять так, як можуть і вважають правильним, але чітко обмежте час виконання завдання - через 5 хвилин перериваємо роботу, повертаємося до проектора і обговорюємо зроблене. Якщо можливості попрацювати за комп'ютером немає - дайте кілька хвилин поміркувати над роздаткою, а потім обговоріть ідеї, що виникли. Використовуйте дошку, якщо потрібно представити ескіз слайда.

 

 

Ось так виглядає цей слайд у новачків. Ви вже розумієте, що це ніхто не прочитає, що цей слайд - НЕ слайд. Цей варіант - найгірше, що можна придумати. Згадайте, скільки ви бачили таких слайдів?

 

 

Тут вже краще, тут дані структуровані, використовуються списки. З цим слайдом хоча б можна працювати, аналізувати інформацію. Але він поки що далекий від ідеалу

 

 

Наступний крок - розуміємо, що візуалізація = картинки замість тексту. Все, що можна представити у вигляді картинок - робимо картинкою! Питання до аудиторії: які ви бачите мінуси в цій діаграмі?

 

 

 

Допрацьовуємо слайд. Редагуємо заголовок - з нього викидаємо все зайве, залишаємо суть. Заголовки не повинні бути громіздкими. Підвищуємо інформативність - змінюємо таблицю даних таким чином, щоб у країни, що займає 1 місце, стовпець був найвищим. Виходить щось на зразок п'єдесталу пошани. Це набагато наочніше. Знову ставимо запитання: а що ще можна поліпшити?

 

 

Попередній слайд був перевантажений інформацією. Насилу можна було розібрати, де яка країна. Піктограми замість написів вирішують цю проблему. За допомогою тригерів цей слайд можна зробити інтерактивним, щоб при натисканні на кнопку з періодом піктограми країн мінялися місцями на п'єдесталі. А можна просто зробити чотири копії цього слайда для кожного з періодів.

 

Як створювалася ця презентація?

Переглядів: 247 | Додав: SEP | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar